XVIII Forum Ekonomiczne Młodych Liderów

W dniach 5 – 8 września 2023 roku w Karpaczu i Jeleniej Górze odbyła się XVIII edycja Forum Ekonomicznego Młodych Liderów (FEML), partnerskiego programu Forum Ekonomicznego, którego organizatorem jest Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw z Lublina. Wydarzenie skupia młodzież z różnych środowisk, która jest zaangażowana w rozwój gospodarczy, społeczny i polityczny w swoich społecznościach. Jak dotąd w tych corocznych, międzynarodowych spotkaniach, organizowanych nieprzerwanie od 2006 roku, uczestniczyło ponad 4000 młodych osób z ponad 30 państw członkowskich Unii Europejskiej oraz krajów Europy Wschodniej i Kaukazu.

Motywem przewodnim tegorocznego XVIII Forum Ekonomicznego Młodych Liderów było: „Młodzi liderzy przyszłości”. W przedsięwzięciu wzięło udział ponad 150 młodych ludzi z Polski i Europy, którzy mogli uczestniczyć w szeregu wydarzeń, w tym:

  • sesjach plenarnych, w których dyskutowano o najważniejszych wyzwaniach stojących przed młodymi liderami;
  • panelach dyskusyjnych, w których poruszano konkretne tematy związane z gospodarką, społeczeństwem i polityką;
  • warsztatach, w których uczestnicy mogli zdobyć nowe umiejętności i wiedzę;
  • spotkaniach networkingowych, w których mogli nawiązać kontakty z innymi młodymi liderami.

Podczas FEML poruszono szeroki zakres tematów, które są istotne dla młodych liderów począwszy od praktycznych warsztatów odnoszących się do zarządzania budżetem domowym oraz wypalenia zawodowego, a skończywszy na kluczowych kwestiach związanych z cyberbezpieczeństwem, płatnościami elektronicznymi, bezpieczeństwem energetycznym Europy oraz młodych w dialogu polski-niemieckim. Gośćmi wydarzenia byli wybitni politycy, ekonomiści, liderzy ruchów społecznych i przedstawiciele świata biznesu.

XVIII Forum Ekonomiczne Młodych Liderów było okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy między młodymi liderami z różnych krajów. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję do dyskusji o przyszłości Europy i świata, a także do zdobycia nowych umiejętności i wiedzy, które mogą być wykorzystane w ich przyszłej karierze.

 

/AK