[PODCAST] Związki zawodowe – czy to jeszcze istnieje? Rozmowa z Aleksandrą Klimek

Zapraszamy Was na podcast Interwencje Młodzieżowe, w którym nasi goście, przybliżają sprawy młodych w Polsce.

W tym odcinku naszą gościnią jest Aleksandra Klimek, pierwsza przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Młodych NSZZ ”Solidarność”–80, z którą rozmawiamy o związkach zawodowych, ich historii, roli i znaczeniu w dzisiejszym świecie.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak związki zawodowe wpłynęły na Twoje życie? Czy wiesz, jakie są ich najważniejsze zadania? Czy Związki Zawodowe to relikt przeszłości? Jak zmienia się podejście do pracy młodego pokolenia? Dlaczego warto dołączyć do związku?

W tym podcaście dowiesz się więcej o związkach zawodowych, ich roli w ochronie pracowników i sile, która może zmienić świat. To głos pracowników, który jest słyszany i brany pod uwagę przez pracodawców i rząd.

Młodzi ludzie z wieloma problemami się borykają w dzisiejszych czasach. Wiadomo był Covid, jest woja na Ukrainie, mamy do czynienia z wysoką inflacją, wysokimi kosztami życia, wysokimi cenami prądu. Wcale tak płace też szybko nie rosną, więc staramy się młodych wspierać i edukować – organizujemy szkolenia, żeby podnosić ich wiedzę i świadomość w zakresie prawa pracy. (…) Dla wielu młodych ludzi związki zawodowe są reliktem przeszłości, który kojarzy się z działalnością społeczną naszych rodziców i dziadków, a muszą sobie uświadomić, że Ci ludzie – oczywiście wywalczyli, że mamy prawo do wyższych płac, lepszych warunków pracy, że są respektowane zasady bezpieczeństwa i higieny pracy – ale Ci ludzie kiedyś odejdą, Ci ludzie pójdą na emerytury. I kto wtedy będzie o to walczył, aby nam młodym w przyszłości było lepiej? Sami musimy wziąć sprawy w swoje ręce.” – Aleksandra Klimek przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Młodych NSZZ ”Solidarność”–80.

Zapraszamy do wysłuchania naszej rozmowy 🔥

_____________

Rozmowę przeprowadził Piotr Drzewiecki
Gościnią była Aleksandra Klimek

Podcast zrealizowany w 4P Acoustic Studio.

_____________
Obserwujcie nasze działania
Instagram: https://www.instagram.com/instytut__irepso/
Facebook: https://www.facebook.com/IREPSO

Bądźcie na bieżąco!

#InterwencjeMłodzieżowe #ZwiązkiZawodowe #działalnośćspołeczna #młodzi #pierwszaumowa #prawopracy