[PODCAST] O polityce młodzieżowej opowie Tomasz Opar

Zapraszamy Was na podcast Interwencje Młodzieżowe, w którym nasi goście przybliżają sprawy młodych w Polsce.

W tym odcinku naszym gościem jest Tomasz Opar, adwokat, fundator oraz przewodniczący rady fundacji IREPSO, z którym rozmawiamy o polityce młodzieżowej, jej celach, działaniach i wpływie na młodych ludzi.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak kształtowała się polityka młodzieżowa w ostatnich latach? Jak ma się obecnie i w jaki sposób może się rozwinąć? Jak może poprawić życie młodych ludzi? Czy wiesz, co robi rząd, aby wspierać młodych ludzi?

Polityka młodzieżowa to szansa dla młodych ludzi na lepsze życie. To narzędzie, które może pomóc im w realizacji ich celów i marzeń. Dodatkowo w podcaście poruszymy również temat IREPSO i jego działań.

Wiele krajów Unii Europejskiej posiada różne dokumenty strategiczne, które starają się niejako po pierwsze przewidzieć, a po drugie wskazywać drogi, którymi młodzi ludzie będą podążać i prawdopodobnie w ten sposób będą podejmować swoje wybory życiowe i podążać realizując politykę w danych krajach. Taki wstępem możemy dojść do wniosku, że te dokumenty, że to doradztwo w zakresie polityk młodzieżowych nie jest tylko taką szeroko pojętą rozmową z młodzieżą, a przede wszystkim kształtowaniem świata, który jest przyjazny młodym i który odpowiada na ich bieżące potrzeby, które się cały czas zmieniają, ponieważ nie ma jednego problemu, który przetacza się przez całą naszą historię. Młodzi ludzie to młode społeczeństwo, które dostrzega zupełnie inne problemy, a jeszcze nierzadko może zagłosować lub w pełni zaangażować się w politykę. Dlatego trzeba objąć ją szczególną ochroną i zainteresowaniem. I to właśnie robimy – dostarczamy materiały które będą odpowiadać na potrzeby młodych ludzi.” – Tomasz Opar adwokat, fundator oraz przewodniczący rady fundacji IREPSO.

Zapraszamy do wysłuchania naszej rozmowy.

_____________

Rozmowę przeprowadził Piotr Drzewiecki
Gościem był Tomasz Opar

Podcast zrealizowany w 4P Acoustic Studio.

_____________
Obserwujcie nasze działania
Instagram: https://www.instagram.com/instytut__irepso/
Facebook: https://www.facebook.com/IREPSO

Bądźcie na bieżąco!

#InterwencjeMłodzieżowe #ZwiązkiZawodowe #działalnośćspołeczna #młodzi #pierwszaumowa #prawopracy