„Po Prostu Fajne Miejsce” – młodzież z Lublina nareszcie ma swoją przestrzeń.

Świetną wiadomością dla mieszkańców Lublina, jest powstanie nowej przestrzeni dla młodych. „Po Prostu fajne Miejsce” to kolejna inicjatywa (zaraz po miejscach Hej! oraz ReWir), która może mieć pozytywny wpływ na życie młodzieży. Miejsce to ma być otwartą przestrzenią, w której młodzi mieszkańcy i mieszkanki Lublina będą mogli realizować swoje pasje i zainteresowania, rozwijać umiejętności, brać udział w warsztatach z różnych dziedzin, a przede wszystkim spotykać się z rówieśnikami i nawiązywać nowe znajomości.

To już trzecia taka inicjatywa, która powstała w Lublinie w związku z realizacją założeń programowych zawartych w ramach aplikacji o tytuł: Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Do końca tego roku w mieście mają zostać otwarte kolejne cztery takie przestrzenie młodzieżowe.

“Otwierane dziś „Po Prostu Fajne Miejsce” jest odpowiedzią na zgłaszaną przez młodych ludzi potrzebę stworzenia dla niej bezpiecznej przestrzeni w dzielnicy Rury. Cieszę się, że sukcesywnie otwieramy kolejne takie miejsca w Lublinie. Co najważniejsze, robimy to wspólnie z młodzieżą. Dzięki temu miasto staje się miejscem dostosowanym do ich potrzeb i otwartym na oczekiwania młodych. Dziękuję za zaangażowanie środowisk młodzieżowych oraz organizacji pozarządowych, które owocuje ważnymi dla mieszkańców i mieszkanek zmianami w dzielnicach”. – powiedział Krzysztof Żuk, prezydent miasta.

Lokal mieści się przy ulicy Jana Sawy 5 w Lublinie i będzie czynny od wtorku do piątku w godz. 12 – 20 oraz w weekendy według potrzeby. Otwarta przestrzeń skierowana jest głównie do osób w wieku od 15 do 30 lat. Opiekę nad „Po Prostu Fajne Miejsce” sprawują Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Bona Fides oraz Fundacja 5Medium.

– “Młodzi ludzie potrzebują bezpiecznych przestrzeni, w których mogą czuć się swobodnie i komfortowo, sprzyjających spotkaniom z rówieśnikami, a także umożliwiających rozwój pasji i talentów czy spędzenie wolnego czasu. Bardzo mnie cieszy, że w kolejnej części miasta młodzież zyskała takie miejsce. Dynamicznie rozwijająca się sieć otwartych przestrzeni dla młodzieży w lubelskich dzielnicach służy nie tylko integracji, ale także zwiększeniu zaangażowania w sprawy społeczne i budowaniu wspólnoty” – zaznaczyła Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

„Po Prostu Fajne Miejsce” to świetna inicjatywa, która może pozytywnie wpłynąć na życie młodych ludzi w Lublinie. Mamy nadzieję, że miejsce to będzie prężnie działać i będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

 

/AK