[BAZA WIEDZY] Wzory pism przydatne w pracy młodzieżowego radnego do pobrania!

Z przyjemnością prezentujemy opracowane przez Zespół Instytutu IREPSO w ramach projektu Interwencje Młodzieżowe 2.0 wzory pism i dokumentów przydatnych w pracy młodzieżowego radnego. Nasze doświadczenie, związane ze wspieraniem działalności młodzieżowych rad pokazało jasno, że ogromną bolączką radnych są „prawne” aspekty funkcjonowania tychże organów. Związane jest to z tym, że radnymi są najczęściej osoby bez odpowiedniego wykształcenia (ze względu na wiek) oraz niezbędnych umiejętności, które pozwoliłyby im na weryfikację czy tworzone przez młodzieżową radę: protokoły, uchwały oraz inne dokumenty odpowiadają obowiązującemu prawu.

Nie każda z młodzieżowych rad może korzystać z zaplecza administracyjnego w jednostce samorządu terytorialnego, w której funkcjonuje. Dzieje się tak z wielu przyczyn, do których zaliczyć należy m.in.: brak odpowiedniego przeszkolenia opiekunów młodzieżowych rad, braki kadrowe czy zwyczajną „niechęć” względem młodych ludzi, którzy starają się wpływać na otaczającą ich rzeczywistość.

Z tego względu, zespół IREPSO przygotował zestaw podstawowych, elementarnych wręcz, materiałów. Wytworzone przez nas przykładowe uchwały oraz protokół opatrzone zostały praktycznym komentarzem, który objaśni radnym, dlaczego warto zwrócić uwagę na wybrane fragmenty dokumentu.

Poniżej znajdują się dostępne do nieodpłatnego pobrania wzory! Zachęcamy do korzystania z nich w codziennej pracy. W razie pytań, nasz zespół chętnie służy pomocą.